
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Accuracy | 0.75 % |
| Number of Outputs | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1098
Distributors
pcbx
Unit Price$10.84172
Ext.Price$10.84172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.84172 | $10.84172 |
| 10 | $8.60369 | $86.03690 |
| 25 | $8.04475 | $201.11875 |
| 50 | $7.87057 | $393.52850 |
| 100 | $7.70021 | $770.02100 |
| 300 | $7.33724 | $2201.17200 |
| 500 | $6.99138 | $3495.69000 |
| 1000 | $6.66179 | $6661.79000 |
